نسخه آزمایشی

با حضور نماینده عالی دولت در سرپلذهاب صورت گرفت:

بازدید امام جمعه کرمانشاه جهت از مناطق زلزله زده و دیدار با ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت و شیعه در سرپلذهاب


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه جهت بازدید از مناطق زلزله زده و دیدار باائمه جمعه و روحانیون اهل سنت و شیعه سرپلذهاب وارد این شهرستان شده و مورد استقبال فرماندار ، مسئولین و ائمه جمعه و روحانیون قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب، فرماندار سرپلذهاب در این دیدار با اشاره به حضور رهبرفرزانه انقلاب در منطقه زلزله زده سرپلذهاب اشاره کرد وگفت: حضور رهبر( مدظله العالی) باعث خیر و برکت بسیار و روشن شدن چراغ امید در دل زلزله زدگان شد.

 

وی یادآور شد: مسئولین با نگاه ویژه مقام معظم رهبری از تهدید زلزله برای سرپلذهاب فرصت سازی کردند ، امام جمعه سرپل ذهاب در مصیبت وارد شده خیمه گاه وحدت و یکدلی مسئولین و پناهگاه مردم زخم دیده و مرکز مدیریت راهبری و راهبردی شهرستان بود.

 

وی گفت: در زمان وقوع سیل ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و شیعه و بزرگان اهل حق شهرستان پای کار بودند تا مردم از ضرر بیشتر درامان باشند و این قابل تقدیراست.

 

 

فرماندار سرپلذهاب گفت: امروز با مشارکت مردم بسیاری از کمپهای اسکان موقت جمع شده و هم مشکل رفت وآمد مردم برطرف شده و هم فضاهای عمومی شهرستان ساماندهی شده است.

 

وی با تشریح گزارشی از روند بازسازی در سرپلذهاب، گفت: قبل از زلزله تعداد واحدهای مسکونی موجود در روستاهای شهرستان ۱۰ هزارو ۸۹۹ واحد بوده ولی امروز تعداد ۱۲ هزار و۹۳۳ واحد مسکونی در روستاها وجود دارد که نشان دهنده مهاجرت معکوس و افزایش ساخت وساز در مناطق روستایی می باشد.

 

جمالی نیا افزود: در حوزه شهری واحدهای مسکونی تعمیری به پایان رسیده و فضاهای سبز و پارکهای شهرستان ساماندهی و بازسازی شده اند.

 

وی در ادامه گفت: در حوزه اشتغالزایی شهرستان ۱۱۱میلیارد تومان از محل ماده ۱۲ زلزله جذب و پرداخت شده و ۱۰میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات اشتغال عشایری و روستایی پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: ۳۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی جهت تعمیر و بازسازی مساجد پرداخت شده ولی بازهم کمبودهایی وجوددارد که امیدواریم قول مساعد مسئولین در این زمینه محقق شود.اوقات شرعی
آب و هوا