نسخه آزمایشی

سفر یک روزه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور به شهرستان سرپلذهاب و بازدید از بازارچه مرزی تیله کو

بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از بازارچه تیله کو


مهندس جمالی نیا در این بازدید خواستار بازگشایی بازارچه مرزی تیله کو جهت بهره مندی مردم مرزنشین از خدمات این بازارچه مرزی در جهت اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه باتوجه به وضعیت شهرستان شد.

 بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و دکتر حاتمی معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري کرمانشاه از بازارچه مرزی تیله کو بازدید کردند.

در این بازدید مهندس جمالی نیا فرماندار شهرستان سرپل ذهاب به تشریح وضعیت بازارچه و موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌ها شهرستان سرپل ذهاب پرداخت و افزود در سال گذشته زیرساخت های لازم برای فعال سازی و احداث ساختمان گمرک ، فیبر نوری و خدمات دهی در این بازارچه انجام شده است.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب گفت : ۱۴۱ روستای مرزی در شعاع ۲۱ کیلومتری با ۷۵۴۱ خانوار وجود دارد که این خانوارها در کنار مرزنشین بودن میتوانند از این بازارچه درآمد داشته باشند.

مهندس جمالی نیا اظهار داشت : چنانچه بازارچه تیله کو راه اندازی گردد میتوان در حوزه های صنفی و معیشتی مردم تاثیر بسزا و فراوانی داشته باشد؛ با توجه به زلزله ای آبان 96 که آسیب جدی به زیرساخت های کشاورزی و دامپروری وارد کرده است، این بازارچه می تواند درآمد و معیشت مردم را بهبود بخشد.

مهندس جمالی نیا در ادامه گفت: تمهیدات لازم برای فروش کالاهای این بازارچه در داخل شهر ایجاد شده است.

در ادامه بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: این سفر جهت بررسی و بازدید از ظرفیت‌های بازارچه مرزی تیله کو انجام شده که وضعیت این بازارچه را در جلسه مطرح خواهیم کرد.

دین پرست در ادامه افزود: مرز یک امر دو سویه است و باید دو کشور در رابطه با بازگشایی آن به تفاهم برسند که امیدوارم از این ظرفیت خوب بازارچه استفاده شود و در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت چشم گیر آن باشیم.اوقات شرعی
آب و هوا