نسخه آزمایشی

استاندارکرمانشاه:

تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای طرح ساماندهی رودخانه الوند / پایان بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی تا سالگرد زلزله


استاندار کرمانشاه گفت : بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی تا سالگرد زلزله تکمیل شده و به زلزله زدگان تحویل خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ،  مهندس هوشنگ بازوند در سفر یکروزه به شهرستان به خبرنگار ما گفت : امروز بازدیدی از وضعیت بازسازی مسکن مهر سرپلذهاب و مشکلاتی که سیل در سال گذشته دراین شهرستان بوجود آورده بود که مورد بررسی قرارگرفت.

وی افزود : طرح ساماندهی رودخانه الوند از طرحهای زیربنایی شهرستان سرپلذهاب است که  عملیات اجرایی آن به دلیل کمبود اعتبار دچار کندی شده بود.

 استاندار کرمانشاه اذعان کرد : 20 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات زلزله به این طرح تخصیص یافته که کار دیواره سازی و بازسازی قسمتهای تخریب شده این دیواره حائل باتوجه به فرارسیدن فصل بارش به سرعت به اتمام برسد.

ایشان پرداخت تسهیلات تکمیلی را ازدیگر موضوعات بررسی شده برشمردو گفت : 160میلیارد تومان اعتبار برای واحدهای مسکونی احداثی شهری تخصیص یافته که برای تکمیل واحدهای احداثی که در اثر تورم و گرانی مصالح ناتمام مانده اند به هرواحد 120میلیون ریال تسهیلات با تایید بنیادمسکن ومعرفی به بانکهای عامل از هفته آینده پرداخت خواهدشد.

بازوند بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی را از دیگر موضوعات بررسی شده دراین سفر یکروزه دانست و اذعان داشت : 24 بلوک در مسکن مهر شهید شیرودی وجود دارد که با نظر مشاور سه بلوک آن کاملا تخریب شد و 21 بلوک نیز برای بازسازی به مسکن وشهرسازی سپرده شد.

وی ادامه داد : از 21 بلوک تعمیری 9 بلوک آن تکمیل شده و مردم در آن ساکن هستند و 12 بلوک تعمیری باقیمانده نیز طبق وعده مدیرکل مسکن وشهرسازی استان تا سالگرد زلزله تکمیل شده و تحویل زلزله زدگان خواهد شد.

استاندار کرمانشاه اظهارداشت : موارد ومشکلات دیگری نیز در این سفر مورد بررسی قرارگرفت وتصمیمات وهماهنگی های لازم برای رفع این مشکلات گرفته شد .

استاندار کرمانشاه به همراه معاونت عمرانی استانداری در سفر به شهرستان سرپلذهاب از طرح ساماندهی رودخانه الوند و بازسازی مسکن مهر شهرستان بازدید ودرجلسه ای باحضور فرماندار،دکترتجری،معاون عمرانی فرماندارو مدیرکل مسکن وشهرسازی استان مشکلات وموانع بازسازی و طرحهای زیربنایی وعمرانی شهرستان را مورد بررسی قرارداده و دستورات لازم را صادرکرد .اوقات شرعی
آب و هوا