نسخه آزمایشیجلسه پدافند غیرعامل با محوریت (وضعیت قرمز کرونا)در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد


جلسه پدافند غیرعامل با محوریت (وضعیت قرمز کرونا) با حضور فرماندار، و کلیه مسئولین ادارات در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ؛ فرماندار سرپلذهاب در این جلسه ضمن تاکیدات لازم برای جلوگیری از موج سوم پرخطر کرونا در شهرستان، گفت: پوشیدن ماسک توسط کارکنان ادارات الزامی و ارائه خدمات باید با رعایت پروتکلهای بهداشتی و قوانین فاصله گذاری اجتماعی انجام گیرد.

 

وی افزود: تاکسی ها حق سوارکردن بیستر از سه نفر در صندلی عقب خودرو را ندارند و حتما راننده و مسافرین از ماسک استفاده کنند.

 

وی تاکید کرد: بانکها پوشیدن ماسک را در اولویت کارمندان خود و مردم قراردهند و نسبت به تعطیلی آبدارخانه اقدام کنند.

 

وی گفت: تبلیغات اسلامی برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و شادی و فاتحه را ممنوع کند و در حوزه علمیه و اماکن متبرکه دیگر برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی دیگر جدیت خودداری شود.

 

جمالی نیا گفت: کلیه مدارس، آموزشگاه های آزاد تعطیل شوند و آموزش و پرورش نسبت به روند آموزش دانش آموزان در فضای مجازی و برنامه شاد نظارت کافی و دقیق داشته باشد و حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس الزامی نیست.

 

 

وی با بیان اینکه کلیه تالارها و سالن های پذیرایی تعطیل می باشند ، گفت: شهرداری بازار را با همکاری شبکه بهداست و درمان ضدعفونی کند و ممنوعیت اتراق در پارکها و بستانها توسط شهرداری دنبال شود.

 

وی ادامه داد: اتاق اصناف و اداره صمت سرپلذهاب موظف شدند که اصناف و بازاریان و فروشندگان واحدهای تجاری حتما از ماسک استفاده کنند و نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند.

 

جمالی نیا گفت: چاپخانه های سطح شهرستان از چاپ اطلاعیه و آگهی های ترحیم خودداری کنند.

 

فرماندار شهرستان گفت: مسدودنمودن ورودی های پارک ها و تفرجگاه ها جهت جلوگیری ازتجمع وشیوع ویروس کرونا از وطایف شهرداری است.

 

وی بر رسیدگی و نظارت بر فعالیت میادین میوه و تره بار با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: بازدید و نظارت از خبازی های سطح شهرستان با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اصناف و شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری سرپل ذهاب در دستور کار قرار گیرد و با متخلفین رعایت نکردن موازین بهداشتی و عدم فاصله گذاری اجتماعی و نزدن ماسک بدخورد قانونی شود.

 

وی ادامه داد: بازگشای استخرهای سطح شهرستان باتوجه به نامه ستاد کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع شد و همچنین فعالیت باشگاه های ورزشی خصوصی و دولتی نیز ممنوع می باشد.

 

جمالی نیا به ضد عفونی روزانه بازارچه پل مرکزی و پایانه مسافربری شهروناوگان حمل ونقل عمومی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط شهرداری سرپل ذهاب تاکید کرد.

 

وی گفت: یکی از راهکارهای مقابله با کرونا تجهیز پمپ بنزین ها به دستکش های یکبار مصرف، مواد ضدعفونی کننده و سوخت گیری توسط اپراتورها است که باید رعایت شود.

 

وی نسبت به اداره محیط زیست شهرستان متذکر شد که نسبت به تفکیک و دفع پسماند زباله و فاضلاب در سطح شهر الخصوص مطب های پزشکان نظارت داشته باشند و از فاجعه زیست محیطی جلوگیری شود.

 

وی گفت: برگزاری آزمون ها و کلاس به صورت حضوری در کلیه دانشگاه ها و مراکز علمی شهرستان ممنوع است.

 

این مقام مسئول گفت: کلیه مطب های پزشکان و داروخانه ها نیز موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و ارائه خدمات به مردم در صورت استفاده از ماسک هستند.

 

وی اظهار داشت: دفاتر پیشخوان الکترونیک ( دولت، قضایی و پلیس) با ابلاغ پروتکل دانشگاه علوم پزشکی باید فعالیت کنند و‌ ملزم به رعایت دستورالعمل ها هستند.اوقات شرعی
آب و هوا