نسخه آزمایشی

معاون سیاسی فرمانداری سرپلذهاب:

دفاع مقدس یادآور ایثار و رشادت مردان غیور و زنان شیردل کشور است / درجنگ ۸ ساله تمامیت ارضی کشور حفظ شد


معاون سیاسی فرمانداری سرپلذهاب گفت : دفاع مقدس یادآور ایثار و رشادت مردان غیور و زنان شیردل کشور است که درجنگ ۸ ساله تمامیت ارضی کشور را حفظ کردند ونگذاشتند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب؛  پیرکرمی اظهارداشت : دفاع مقدس، 

واژه ای است که به جنگ تحمیلی حزب بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران اطلاق می شود شروعی که برای خاتمه آن هشت سال مردان غیور و زنان شیردل ایران زمین با ایمان، ولایتمداری، بصیرت و شهادت طلبی، همزمان با دنیایی از کفر و استکبار جنگیدند و هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب کردند؛ اما وجبی از خاک میهن را حتی برای لحظه ای زیر چکمه های دشمن غاصب تحمل نکردند.

وی افزود : دفاع مقدس ملت ایران برگرفته از مکتبی عاشورایی بود که با رهبری امام خمینی(ره) برای حفظ اسلام و انقلاب اسلامی و عزت وطن شکل گرفت و بنابر فرمایش امام خمینی (ره) «جنگ تا رفع فتنه» ادامه دارد.

 

معاون سیاسی فرماندار تصریح کرد : جنگی که برای ما دفاع مقدس و دفاعی که از دید رهبر کبیر انقلاب اسلامی "نعمتی بزرگ" بوده و هست.

 ایشان بابیان اینکه تاریخ ایران فراز و نشیب های بسیاری به خود دیده است ادامه  داد : کشور در دوره های متفاوتی از سلطنت حکومتهایی همچون  قاجاریه، پهلوی و... شاهد تجاوزهایی به خاک خود بوده و هربار قسمتی از خاک کشور واگذار شده و یا حتی زشت تر، شاهد بذل و بخشش های عجیب حکومت های سلطنتی در اهدای بخش های مهم و استراتژیک کشور بوده است.

وی افزود : این بخش از تاریخ ایران، تأسف آورترین پیامدها و حتی خجالت آورترین قراردادها را در خود ثبت کرده است. اما در طول هشت سال دفاع مقدس با اینکه بیش از ۳۰ کشور جهان، علی الخصوص آمریکا، آلمان، انگلیس و برخی از کشورهای عربی منطقه، مستقیم و غیر مستقیم از صدام حسین حمایت می کردند؛ رزمندگان ما سرفصل جدیدی از تاریخ ایران را در صفحات تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.

پیرکرمی خاطرنشان کرد : در این جنگ نه تنها یک وجب از خاک ایران در دست نیروهای عراقی باقی نماند، بلکه عراق به عنوان کشور متجاوز به نظام بین الملل معرفی شد. 

معاون سیاسی فرماندار درپایان افزود : مهم ترین دلیل گرامیداشت هفته دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره کسانی است که حماسه ساز و خلق کننده آن دوران طلایی هستند.اوقات شرعی
آب و هوا