نسخه آزمایشی

آتش سوزی در منطقه قراویز با همراهی نیرو‌های امدادی و مردم خاموش و منطقه شکار ممنوع قراویز از خطر حتمی نجات یافت.

مهار آتش سوزی منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع قراویز


مهندس جمالی نیا : منطقه قراویز به دلیل اینکه زیستگاه بیش از هزاران راس آهوی ایرانی می باشد لذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و گسترش این آتش سوزی می تواند باعث نابودی زیستگاه این حیوانات و تلف شدن آنها شود.

مهندس جمالی نیا فرماندار سرپل ذهاب گفت : این آتش سوزی در حوزه استحفاظی قصرشیرین بوده و به دلبل وجود تهدید گسترش آتش به زیستگاه حیات وحش قراویز نیروهای امدادی شهرستان برای اطفاء حریق به منطقه اعزام شدند.

 

مهندس جمالی نیا اظهار داشت؛ آتش سوزی اتفاق افتاده در خط الراس ارتفاعات قراویز ،حوزه حیات وحش شهرستان می باشد که با توان و ظرفیت موجود تمامی تجهیزات امکانات و پتانسیل لازم در منطقه به کار گیری گرفته شد و با روش های خاص مدیریت بحران با کمترین هزینه های استفاده از آتش نشانی روند آتش سوزی مهار و کنترل گردید.


فرماندار سرپلذهاب بیان داشت: با توجه به شدت آتش‌سوزی در منطقه قراویز دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی به منطقه فراخوانده شدند و با ایجاد خط های تسنیق در منطقه از روند آتش سوزی جلوگیری شد.

 

مهندس جمالی نیا در ادامه گفت:در زمان حضور و وقوع آتش سوزی را به چند نقطه و چندین مسیر تقسیم کردیم که با همین تقسیم کردن مسیر آتش‌سوزی توسط نیروهای کمکی مستقر در منطقه توانستیم بر آتش سوار شویم و روند جلوگیری از هر گونه از خسارت به حیات حیات وحش منطقه را کنترل کنیم.

 

منطقه محافظت شده قراویز تنها زیستگاهی در کشور است که این تعداد آهوی ایرانی را در خود جای داده که نشان از حساسیت و مهم بودن منطقه را دارد.اوقات شرعی
آب و هوا