نسخه آزمایشی

فرماندار سرپلذهاب خبرداد:

کشت چغندر قند باعث حاصلخیزتر شدن اراضی کشاورزی می شود / رشد ۲۰۰ درصدی کست چغندر در شهرستان


فرماندار سرپلذهاب از رشد ۲۰۰ درصدی کشت چغندر در شهرستان خبرداد و گفت : کشت چغندر قند باعث حاصلخیزتر شدن اراضی کشاورزی می شود وراندمان کاری کشاورز را نسبت به سایر محصولات افزایش می دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ، فرماندار سرپلذهاب اظهار داشت : زمینهای شهرستان بسیار حاصلخیز و زرخیز  می باشد و فرصت مناسبی رابرای کشت چغندر و راندمان بیشتر در برداشت محصول به کشاورز  می دهد .

 

مهندس جمالی نیا افزود : سیاست ما در بخش کشاورزی انتخاب جایگزین برای کشت اول محصولات غلات است و چغندر قند یکی از محصولات مناسبی است که دراین زمینه درشهرستان کشت میشود.

نماینده عالی دولت درشهرستان اذعان کرد: کشت چغندر قند باعث حاصلخیزتر شدن زمین شده و مبانگین عملکرد برداشت آن از سایرمحصولات بیشتر است .

ایشان بابیان اینکه درسال گذشته ۱۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیرکشت چغندر رفته است افزود :ّ کشت چغندر قند با تلاش کارشناسان و مهندسین جهادکشاورزی  در سالجاری با ۲۰۰ درصد پیشرفت نسبت به سال گذشته به ۳۷۰ هکتار رسیده است .

فرماندار شهرستان تصریح کرد : برنامه و سیاست دولت در  تناوبی کردن کشتهای اول منطقه و جایگزین کردن محصولات جدید با راندمان بیشتر در اراضی کشاورزی شهرستان است .اوقات شرعی
آب و هوا