نسخه آزمایشی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه :

152 میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان پرداخت می‌شود


مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از پرداخت 152 میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان غرب استان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات به منظور تکمیل ساخت 12 هزار و 260 واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته شده‌ است‌.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ، جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: پیرو تصمیماتی که در استان کرمانشاه پیرامون پرداخت وام 12 میلیون تومانی قرض الحسنه به واحدهای احداثی تکمیل نشده زلزله زدگان اتخاذ شده است به منظور تسریع در روند پرداخت این تسهیلات و در دسترس بودن بانک اطلاعات مالکان احداثی در بنیاد مسکن این روند به بنیاد مسکن سپرده شده است .

 

وی افزود: فهرست 9هزار نفر از تسهیلات در قالب یک برنامه 12 روزه توسط بنیاد مسکن تنظیم و به بانک های عامل ارسال خواهد شد و بانک های عامل متناسب با ظرفیت روزانه از طریق بنیاد مسکن شهرستان سرپل ذهاب افراد به بانک های عامل معرفی و موفق به اخذ تسهیلات می شوند.

 

وی تصریح کرد: نگرانی که شهروندان سرپل ذهابی دارند این است که تسهیلات معیشتی که بعد از زلزله معوق شده است باید بازپرداخت کنند ف در این راستا  قرار براین شد تعداد اقساط معوق ازاصل تسهیلات کم کنند و مابقی به آنها پرداخت کنند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: ضمانت تسهیلات 12میلیونی برای واحدهای احداثی بصورت زنجیره ای است و افراد می توانند با معرفی یک ضامن تسهیلات دریافت کنند.

 

وی اظهار داشت: امیدواریم با همکاری بانک ها و همت بنیاد مسکن بتوانیم حداکثر تا پایان همین ماه این 152میلیارد و 700میلیون تومان به 12هزار و 260نفر از واجدین شرایط  پرداخت کنیم .

 

بالایی در پایان گفت: امهال تسهیلات به موجب قانون مصوب مجلس است به دلیل اینکه بار مالی دارد نیازمند لایحه است ،بایستی منتظر تصمیم مجلس باشیم که البته نیازمند این است که دولت این لایحه را به مجلس ببرد و مجلس تصمیم گیری کند . از طرف استاندارکرمانشاه هم این مطالبات مردمی مطرح و مذاکره صورت گرفته است اما تاکنون تصمیم پیرامون با این موافقت نشده است و باید منتظر تصمیم صحن علنی مجلس باشیم.اوقات شرعی
آب و هوا