نسخه آزمایشی

با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور؛

68 خانه هلال روستایی در استان کرمانشاه افتتاح شد


رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت:امروز به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در سراسر کشور افتتاح شده است که سهم استان کرمانشاه ۶۸ خانه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ؛ مهندس هوشنگ بازوند در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای تایشه ای اظهارداشت : احداث خانه های هلال روستایی یک اقدام بسیار ارزشمند دولت است که در مدت یکسال بیش از ۵هزار خانه هلال را در مناطق روستایی مختلف احداث کرده است .

 

وی افزود : این اقدام بیانگر این مطلب مهم است که دولت در کنار مردم است وحاکمیت در حوادث غیر مترقبه مختلف و بلایای طبیعی مردم را تنها نمی گذارد .

 

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اذعان داشت : ایجاد خانه های هلال در مناطق روستایی و پرحادثه یک اقدام ماندگار از رئیس جمعیت هلال احمر کشور می باشد که برای همیشه ماندگار خواهد بود ودر حوادث مختلف بهترین عملکرد را خواهد داشت .

 

دکتر کریم همتی  رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهارداشت : خانه های هلال سراسر کشور با سخنرانی رئیس محترم جمهور از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید .

 

وی افزود : یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در سراسر کشور افتتاح شده است که سهم استان کرمانشاه از خانه های هلال افتتاح شده ۶۸ خانه می باشد که امروز با سفر به شهرستان سرپلذهاب خانه هلال روستای تایشه ای نیز به بهره برداری رسید .

 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد : اهداف ایجاد خانه های هلال بصورت بلند مدت است و ما به دنبال این هستیم که جامعه ای با تاب و تحمل بسیار بالا داشته باشیم ولذا اقدامات هلال احمر در بخشهای مختلف امدادی و آموزشی را به نقاط دوردست و مناطق محروم آورده ایم .

 

دکترکریم همتی  اذعان کرد : امداد ونجات در حوادث مختلف ، ارائه آموزشهای همگانی و توزیع اقلام امدادی از جمله اهداف خانه های هلال در افزایش تاب آوری مردم است که با مساعدت ریاست محترم جمهوری اعتبار لازم برای تجهیز خانه های هلال بصورت جدی دنبال می شود .

 

وی خاطر نشان کرد : جمعیت هلال احمر کشور تاپایان دولت تدبیرو امید ۵هزار خانه هلال افتتاح خواهد کرد و دربرنامه بلند مدت احداث بیش از ۳۸ هزار خانه هلال را در روستاهای مختلف و مناطق محروم و دور دست در برنامه دارد تا همچون خانه های بهداشت روستایی بتوانند خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهند  .

 

ایشان بابیان اینکه امدادونجات در حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است افزود : وجود خانه های هلال باعث می شود که آمادگی لازم در مردم مناطق دوردست برای مقابله با حوادث وجود داشته باشد و کاهش استرس مردم و کاهش تلفات در لحظات ابتدایی بعداز وقوع حادثه در صورت بروز هر حادثه ای توسط مردم آموزش دیده همان منطقه در دستور کار قرار گیرد زیرا اولین گروهی که در صحنه حادثه حاضر می شوند مردم همان منطقه حادثه دیده هستند که در صورت داشتن آگاهی و فراگرفتن آموزشهای لازم امدادی بهترین عملکرد را در امداد ونجات و کاهش تلفات جانی خواهند داشت .

 

 اوقات شرعی
آب و هوا