نسخه آزمایشیمدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان سرپلذهاب برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی های پیش رو، به حالت آماده باش در آمدند


نشست ستاد بحران شهرستان سرپلذهاب به منظور هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی صبح امروز با حضور اعضای این ستاد و به ریاست مهندس جمالی نیا رییس این ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری سرپلذهاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ؛  مهندس جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب  در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سرپلذهاب اظهار داشت: بر اساس هشدار و اخطاریه اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه  حساسیت لازم برای مقابله با بحران احتمالی در مردم و مسئولان ایجاد شده و می توان در صورت بارندگی های شدید و سیلابی شدن منطقه با همکاری همدیگر این بحران را به خوبی مدیریت کرد.

جمالی نیا افزود: بارندگی های شدید اگر در بازه زمانی کوتاه اتفاق بیافتد، ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند که مسئولان باید آمادگی کامل برای رفع مشکل مردم را داشته باشند.

وی اظهار داشت:فعالیت سامانه بارشی پرقدرت در غرب کشور می تواند موجب مسدود شدن مجرای کانال ها و آبراه ها شده و طغیان رودخانه ها و مشکل ایجاد کند و دستگاه ها باید تدابیر لازم را در این زمینه بعمل آورند.

جمالی نیا همکاری شهروندان و دستگاههای خدمات رسان  را در مقابله با بحران های احتمالی مهم ارزیابی کرد و یادآور شد:  نسبت به پاکسازی و لایروبی انهار و کانال ها  اقدام شود تا شاهد هیچگونه آبگرفتگی و خطرات احتمالی نباشیم 

فرماندار سرپلذهاب  در این جلسه اظهار داشت: تجربه آبگرفتگی و بحران های ایجاد شده در سال های گذشته باید به مدد مسئولان بیاید و با استفاده از این تجربه ها نباید مکان هایی که در سال گذشته دچار آبگرفتگی شده، دوباره آبگرفتگی آن تکرار شود.

 

جمالی نیا  اظهار داشت: این جلسات   به منظور پیشگیری از مشکلات ناشی از آبگرفتگی و مقابله با بحران احتمالی تشکیل شده و آمادگی لازم با آبگرفتگی ها و حوادث باید وجود داشته باشد .
در پایان برخی مدیران شهرستان همچون رئیسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، راه و شهرسازی ، آب و فاضلاب شهری و روستایی ، هلال احمر، برق ، شهرداران رودبنه و لاهیجان و دیگر ادارات گزارش هایی از اقدامات انجام شده و تجهیزات مقابله با بحران احتمالی پیش رو ارائه کردند.

 اوقات شرعی
آب و هوا